soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت


در جدیدترین دور از تنش‌های تجاری و سیاسی بین آمریکا و چین، رئیس جمهور ایالات متحده یک فرامین اجرایی برای ممنوعیت سرمایه‌گذاری در شرکت‌های چینی صادر کرد. بر اساس این فرمان اجرایی که از 2 اوت (11 مرداد) اجرایی خواهد شد، سرمایه‌گذاران آمریکایی از همکاری با 59 شرکت چینی از جمله هواوی منع می‌شوند. .

پیوستن به Huawei در این لیست تراشه ساز SMIC ، اپراتور مخابراتی China Mobile ، شرکت نظارت تصویری Hikvision و انبوهی از شرکت های بخش دفاعی چین است. یک مقام ارشد آمریکایی تأیید کرد که احتمالاً شرکت های چینی دیگر در ماه های آینده به این لیست اضافه می شوند.

علاوه بر هواوی،‌ در لیست تحریمی جدید آمریکا نام شرکت‌هایی مانند SMIC (تولید کننده تراشه)، China Mobile (اپراتور مخابراتی)،‌ Hikvision (تولید کننده سیستم‌های تصویری مداربسته در حوزه امنیت) و چندین و چند برند معتبر در زمینه تجهیزات دفاعی به چشم می‌خورد. یکی از مقامات ارشد دولت آمریکا تأیید کرده که طی ماه‌های آینده شرکت‌های چینی دیگری هم احتمالاً به این لیست افزوده خواهند شد.

با اعمال این تحریم‌های جدید، جو بایدن قصد دارد مواضع سختگیرانه علیه شرکت‌های تحقیقاتی و امنیتی چین را که در دوره چهار ساله دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، به اوج خود رسیده بود، شدت بیشتری ببخشد. به این ترتیب،‌ طی یکسال آینده شرکت‌های سرمایه‌گذاری و اشخاص آمریکایی اجازه هیچگونه تزریق سرمایه به شرکت‌های چینی مذکور را نخواهند داشت.

هنوز مشخص نیست که به غیر از هواوی‌، آیا شرکت‌های چینی بزرگ دیگری هم که در حوزه تولید گوشی فعالیت دارند، به این لیست اضافه خواهند شد یا نه. همچنین،‌ در حال حاضر هیچ اشاره‌ای به رسانه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های پیام رسان مشهور چینی مانند Tik-Tok و WeChat نشده و معلوم نیست که آتش تحریم‌های جدید دامن این شرکت‌ها را هم خواهد گرفت یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.