soghatsara-200-150

خرید مستقیم سوغات شمال با بهترین قیمت و کیفیت

[ad_1]

تصحیح رنگ در آرایش به نظر کار پیچیده ای است ولی اگر شما با اصول این کار آشنا باشید و ابزار لازم برای انجام این کار را داشته باشید می توانید به راحتی این ترفند آرایشی را در میکاپ صورت خود به کار ببرید و میکاپی حرفه ای و بی نظیر داشته باشید.

اصول تصحیح رنگ در آرایش

برای پیاده سازی تصحیح رنگ در آرایش بهتر است ابتدا با اصول این تکنیک به صورت کامل آشنا شوید. در ادامه این مطلب اصول تصحیح رنگ در میکاپ و نحوه انجام این تکنیک را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

اصول تصحیح رنگ در میکاپ

آشنایی با اصول تصحیح رنگ

عیب های پوستی دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از آن ها با ایجاد تغییر رنگ در قسمتی از پوست خودشان را نشان می دهند و روش کار بدین صورت می باشد که ابتدا باید رنگ ناحیه ای که دارای عیب است را شناسایی کنید سپس به کمک رنگ متضاد آن که در چرخه رنگ در مقابل آن قرار می گیرد عیب را خنثی نمایید و میکاپی کامل و بدون عیب داشته باشید.

برای تصحیح رنگ پوست در میکاپ باید نکات زیر را مد نظر داشته باشید :

تصحیح رنگ در میکاپ صورت

۱.برای از بین بردن رنگ هر گونه قرمزی نظیر آکنه ، آفتاب سوختگی و … می توانید از رنگ سبز استفاده کنید که در این صورت پوست شما یکنواخت و صاف به نظر می رسد و بعد از استفاده از این رنگ می توانید لایه ای نازک از کانسیلر و فونداسیون را روی پوست خود بزنید.

۲. لکه هایی که روی پوست به رنگ زرد می باشند دارای درجات و شدت های مختلفی هستند که برای تصحیح آن ها می توانید از رنگ بنفش روشن یا یاسمنی استفاده کنید.

۳. ممکن است بر اثر بیماری خاص یا رشد موهای زائد روی پوست شما لکه های خاکستری رنگی ایجاد شده باشد که در این صورت برای از بین بردن این لکه ها باید به رنگ پوست تان توجه کنید. اگر رنگ پوست شما روشن است باید برای رفع رنگ خاکستری از تصحیح کننده آبی استفاده نمایید و اگر پوستی با رنگ تیره دارید می توانید برای پوشش لکه های خاکستری پوست از رنگ کاراملی استفاده نمایید.

تصحیح رنگ در میکاپ صورت

۴. اگر زیر چشم هایتان کبود و تیره شده است می توانید برای از بین بردن این تیرگی ها از تصحیح کننده مایل به زرد استفاده نمایید و اگر رنگ پوست روشنی دارید می توانید از تصحیح کننده با رنگ هلویی برای پوشش این تیرگی ها استفاده نمایید.

۵. اگر روی پوست شما آفتاب سوختگی شدیدی وجود دارد بهتر است برای از بین بردن این عیب از تصحیح کننده صورتی یا هلویی استفاده نمایید و در صورتی که پوستی تیره رنگ دارید بهتر است برای از بین بردن این لکه های پوستی از تصحیح کننده نارنجی استفاده نمایید.

اصول تصحیح رنگ در میکاپ صورت

نحوه استفاده از تصحیح رنگ در میکاپ

۱.ابزار این کار را تهیه کنید. اگر عیب های پوستی شما زیاد می باشد بهتر است از پالت کامل تصحیح رنگ استفاده کنید همچنین می توانید از ابزار آرایشی که دارای برسی ظریف با موی مصنوعی هستند استفاده کنید و سایز برس را می توانید از بین سایزهای متوسط و کوچک انتخاب نمایید.

۲. زمان لازم برای انجام این تکنیک قبل از استفاده از کانسیلر و فونداسیون می باشد زیرا دیگر نیازی نیست که شما به کمک لایه های ضخیم آرایشی عیب های پوست تان را پوشش دهید و به کمک یک لایه نازک می توانید پوست صاف و بدون عیبی داشته باشید.

۳. در این مرحله می توانید از مرطوب کننده و پرایمر آرایشی استفاده کنید تا پوست تان را زیرسازی نمایید سپس به کمک رنگ مورد نیاز شروع کنید.

تصحیح رنگ در میکاپ صورت برای خانم ها

۴. برای محو کردن هر نوع قرمزی از تصحیح کننده سبز بردارید سپس این رنگ را به کمک برس و با انجام حرکات دایره ای شکل به اطراف محل مورد نظر خود بمالید برای قسمت زیری چشم هایتان از تصحیح کننده زرد یا نارنجی استفاده کنید و این رنگ را به صورت مثلثی روی ناحیه مورد نظر خود بمالید و برای نقاط مختلف صورت تان که دچار عیب هستند به همین روش ادامه دهید.

۵. بعد از اینکه کار شما به پایان رسید می توانید پد آرایشی را مرطوب نمایید و با انجام حرکات ضربه ای پد را روی صورت تان بزنید تا این رنگ ها جذب صورت شوند.

۶. در این مرحله باید فونداسیون را به شکلی یکنواخت روی پوست خود بزنید و بعد از خشک شدن فونداسیون در صورت نیاز از کانسیلر استفاده نمایید. اگر در قسمت زیر چشم هایتان نیز از تصحیح کننده رنگ استفاده کرده اید بهتر است در این قسمت کانسیلر بزنید.

تصحیح رنگ ها در میکاپ صورت

در این مطلب با نحوه اعمال تصحیح رنگ در آرایش صورت تان آشنا شدید که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را برده باشید و مورد توجه تان قرار گرفته باشد.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شعبه آنلاین کسب و کار